Filmik promujący „Stowarzyszenie Reprezentacja Polski Bezdomnych” zmontowany z materiału nagranego w trakcie Mistrzostw Piłki Ulicznej Bezdomnych, które odbyły się jakiś czas temu we Wrocławiu i były organizowane wraz z Towarzystwem Pomocy im. św. Alberta. W zawodach wzięły udział drużyny  Włoch (dwukrotni mistrzowie świata), mistrz świata z 2006r.  Rosja, mistrz świata z 2009r. Ukraina, reprezentacja Polski 2010, reprezentacja Polski 2011, dwa zespoły z Litwy, drużyna z Luksemburga, Austrii, Danii, Finlandii, Niemiec, Węgier, a także wielokrotny mistrz Polski drużyna organizatora – Brat Albert Wrocław.

Uliczna piłka nożna uprawiana jest w wielu krajach na całym świecie. Mecz odbywa się na twardym boisku o długości 20-22 m i szerokości 14-16 m, które otoczone jest ponad metrową bandą. Pole karne jest wyznaczone przez półkole o promieniu 4 m. Każda drużyna wystawia do gry trzech zawodników w polu i bramkarza. Na ławce zasiada maksymalnie czterech rezerwowych. Zmiany są lotne, podobnie jak w hokeju na lodzie. Mecz trwa od 14-30 minut i podzielony jest na dwie połowy.

Od 2003 roku organizowany jest Puchar Świata Bezdomnych, którego celem jest aktywizacja tej grupy społecznej.  Nasza reprezentacja zdobywała na nich dwukrotnie srebrny medal oraz brązowy. W przyszłym roku organizatorem Pucharu będzie Poznań.

Najbliższe imprezy:

LIPIEC
– Wrocław Cup (The International Tournament for Homeless and Sobriety Associations) 14-15.07.2012

PAŹDZIERNIK
– Mistrzostwa Świata Bezdomnych (Homeless World Cup) 6-10.10.2012 Meksyk

Jeśli szukasz kamerzysty / operatora filmowego, który w sposób kreatywny zarejestruje wydarzenie, które organizujesz to koniecznie się z nami skontaktuj. Każdy z nas jest po szkole filmowej, mamy duże doświadczenie w zakresie produkcji filmowej co z pewnością wpłynie na efekt końców. Dzięki naszym usługom wideofilmowania ślad po Twoim wydarzeniu zostanie na zawsze.

Zapoznaj się z naszą ofertą filmową: