W głowie Grzegorza narodził się pomysł by zbudować własny Skate Bowl.
Po wielu rozterkach natury egzystencjalnej, technicznej i ekonomicznej zabiera się za jego realizację. Najpierw zbiera po śmietnikach budulec, którym są płyty pilśniowe pozyskane z wystawionych mebli, następnie wynajmuje salkę, do której przenosi zgromadzony towar….

Film dokumentalny „Bowl Grzegorza” to jeden z tych projektów, których powstawanie, z różnych przyczyn jest rozciągnięte w czasie. Pierwsze materiały do filmu zbierane były w roku 2007, kiedy moje umiejętności i możliwości sprzętowe nie były zbyt wysokie. Dokument wymaga także pewnego zaplanowania, wizji… Tutaj tego nie było… Trzeba więc rzeźbić w tym co przyniosło życie…

Proces twórczy cały czas trwa. Myślę, że z perspektywy minionych lat materiał stał się jeszcze bardziej wartościowy. Do tej pory brakowało mi też pomysłu co zrobić z gotowym filmem? Pojawił się pomysł, że będzie on opublikowany na specjalnym kanale Youtube w częściach.

Film dokumentalny jest moją ulubioną formą filmową. Osobiście uważam, że idealnie nadaje się do wykorzystania w wielu sytuacjach. Może pełnić funkcję informacyjną, edukacyjną, sprawdza się także jako narzędzie do nawiązywania relacji ze światem zewnętrznym. Za pomocą dokumentu można ukazać swoją firmę od zaplecza, przedstawić pasję, z jaką wykonuje się usługi, czy też kompetencje by zyskać zaufanie potencjalnego klienta.