Serial edukacyjny poruszający problematykę nałogowego hazardu.

„Serial na serio Hazard” to projekt zrealizowany przez nas wraz z Krakowskim Stowarzyszeniem Terapeutów Uzależnień, którego celem jest podniesienie poziomu wiedzy na temat zagrożeń związanych z uzależnieniem od grania hazardowego oraz świadomości czynników ryzyka i podatności na nie.

 

Seria filmów jest doskonałym przykładem na to jak w atrakcyjny, dla danej grupy odbiorców, sposób można przekazać wartościową wiedzę. Serial składa się z czterech odcinków, z których każdy wzbogacony jest komentarzem specjalisty terapii uzależnień.

Część 1: Serial na serio „Wyzwania”

Historia przedstawia życie młodego człowieka, który musi sprostać codziennym wymaganiom, ma swoje cele i marzenia. W części pierwszej zostaje ukazane granie służące rozrywce, a także czynniki środowiskowe oraz predyspozycje głównego bohatera, które powodują, że jest podatny na uzależnienie. Film przedstawia to co się dzieje zanim dojdzie do grania ryzykownego.

 

Część 2: Serial na serio „Droga na skróty”

W części drugiej pojawiają się trudności w życiu Tomka, które w zestawieniu z wysoka ambicją oraz porównywaniem się z rówieśnikami rodzą wysoką frustrację. Jest to doskonałe podłoże ku temu by znaleźć ucieczkę w graniu hazardowym. Początkowe wygrane rodzą duże nadzieje co do przyszłości…

 

Część 3: Serial na serio „Niebezpieczna rozgrywka”

W trzeciej części Tomek traci całkowitą kontrolę nad swoim graniem. Dawne cele i wartości schodzą na dalszy plan. Liczy się chęć odegrania. Mechanizmy uzależnienia powodują, że bohater w zniekształcony sposób odbiera rzeczywistość. Z tego powodu cierpią osoby bliskie, które starają się w jakiś sposób pomóc.

 

Część 4: Serial na serio „Twarzą w twarz”

W tej części Tomek za namową partnerki decyduje się na terapię. Początkowo jest bardzo sceptyczny, jednak z czasem utożsamia się z grupą i zaczyna dostrzegać to, że rzeczywiście ma problem. Film ukazuje proces wychodzenia z nałogowego funkcjonowania.

 

Projekt jest finansowany przez ministra zdrowia w ramach Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych.

 

Scenariusz i reżyseria: Jakub Kulczyński, Agnieszka Duda

Konsultacje scenariusza: Katarzyna Latos
Kierownictwo produkcji: Anna Zawiślak Rusinowska
Zdjęcia: Jakub Kulczyński, Patryk Ludwiński
Muzyka: audiojungle.net
Dźwięk: Patryk Ludwiński
Make-up: Magdalena Kij
Montaż: Jakub Kulczyński
Postprodukcja: Jakub Kulczyński

 

Wystąpili:

Tomek – Ryszard Starosta
Marta – Marzena Figiel
Michał – Jakub Kaliszczyk
Bartek – Krzysztof Nowakowski
terapeutka/specjalistka: Agnieszka Duda
Krzysiek – Artur Smołucha
Ewa – Jolanta Bratek
głos ojca/pacjenta – Paweł Brandys
pacjent -Mateusz „Burza” Pogoda