Produkcja filmów szkoleniowych

Zainspiruj do działania zespół, przekaż ważne informacje, podnieś wyniki dzięki filmom instruktażowym.

Dzisiejszy świat niesie ze sobą wiele wyzwań związanych z przekazem informacji – jest ich dużo, a odbiorcy o wiele bardziej rozproszeni niż kiedykolwiek. Jednocześnie to od nich zależy powodzenie danej organizacji, czy bezpieczeństwo jednostki.

Szkoleniowe Video to jedna z najbardziej opłacalnych i efektywnych form przekazywania informacji  zarówno dla dużych jak i małych przedsiębiorstw czy instytucji.

Specjalizujemy się w tworzeniu filmów szkoleniowych i instruktażowych przeznaczonych do przyswajania nowej wiedzy, modelowania określonych zachowań, informowania, edukowania czy też rozwijania posiadanych umiejętności.

W naszej ekipie są praktycy, posiadający duże doświadczenie w zakresie szkoleń i treningów, oraz kwalifikacje  psychologiczne pozwalające rozumieć  procesy poznawcze, które biorą udział w trakcie przyswajania informacji.

Podstawą skutecznego filmu szkoleniowego jest dokładne określenie potrzeb i celów klienta oraz potencjalnego odbiorcy filmu. Staramy się dogłębnie przebadać do kogo jest kierowane wideo i jaki ma być jego wpływ na oglądającego. Jednocześnie dokładamy wszelkich starań by było ono spójne z charakterem firmy czy organizacji. Wspólnie zastanawiamy się nad ostateczną formą filmu, sposobem jego dystrybucji, zamieszczeniem ewentualnych elementów interaktywnych. Decydujemy czy mają w nim występować pracownicy, czy też profesjonalni aktorzy, ustalamy w jakich lokalizacjach będą przeprowadzane zdjęcia.

Na bazie wcześniejszych ustaleń i skrupulatnie przeprowadzanych notatek spisujemy scenariusz, dzięki któremu sprawnie przechodzimy przez wszystkie etapy przygotowań do zdjęć, a następnie same zdjęcia i ich postprodukcję.

W wyniku powyższych działań otrzymujesz produkt, który spełnia Twoje oczekiwania, pozwala Ci zaoszczędzić czas i pieniądze oraz prowadzi do realizacji założonych celów.

Produkcja filmów szkoleniowych w trzech prostych krokach:

Preprodukcja

Wspólnie analizujemy kim są, jacy są i co lubią Twoi odbiorcy. Zastanawiamy się nad treścią, którą chcesz im przekazać, a oni będą chcieli oglądać. Ustalamy w jaki sposób video szkoleniowe ma oddziaływać na grupę docelową. Następnie decydujemy o formie filmu, o tym kto w nim wystąpi oraz gdzie i kiedy będzie realizowany – spisujemy scenariusz. Jeśli jest taka potrzeba zajmujemy się castingiem i szukaniem lokacji.

Produkcja

Po solidnych przygotowaniach przychodzi czas na zdjęcia. W tym momencie możesz się już zrelaksować i przyglądać temu co się dzieje na planie – bierzemy sprawy w swoje ręce. Jednocześnie chętnie mówimy o tym co robimy i dlaczego. Proces produkcji filmu obejmuje realizację wcześniejszych założeń. Wkładamy dużo wysiłku by odpowiednio doświetlić, ucharakteryzować i zebrać jak najlepsze kadry. Jest to czas kiedy mogą pojawić się nowe pomysły, do których zawsze podchodzimy z entuzjazmem.

Postprodukcja

Po rejestracji surowego materiału ląduje on na „stole montażowym” gdzie jest edytowany. Następnie dokonujemy korekcji kolorystycznej, pracujemy nad dźwiękiem, dokonujemy selekcji podkładów muzycznych, tworzymy plansze i animacje oraz elementy interaktywne, które wzmacniają przekaz filmu szkoleniowego, a także mają wartość brandingową.

Przykładowe obszary, w których filmy szkoleniowe sprawdzają się szczególnie

Niezależnie od sposobu dystrybucji gotowego wideo szkoleniowego (DVD/Bluray, portale społecznościowe, strony WWW…) doskonale pełnią one swoją funkcję w następujących dziedzinach:

szkolenia sprzedażowe

szkolenia kulinarne

instrukcje obsługi produktów / narzędzi / urządzeń

treningi umiejętności miękkich i twardych

pytania i odpowiedzi w formie VIDEO

szkolenie nowo zatrudnionych pracowników

szkolenia BHP

trening z zakresu obsługi klienta

przekaz informacji w obcym języku

Jeśli potrzebny jest Ci film, który uczy, informuje, rozwija i zwiększa wydajność daj nam dostarczyć Ci najlepsze rozwiązanie. Skontaktuj się z kulczynsky.pl pod numerem telefonu 796706947 lub poprzez formularz kontaktowy.