Dlaczego warto inwestować w VIDEO?

W ostatniej dekadzie największą zmianą jaka nastąpiła w internecie jest rozwój materiałów video. Poczynając od komercyjnych produkcji do eksplozji amatorskich materiałów zrealizowanych smartfonami. Video jest wszędzie. Nowe technologie bez problemu pozwalają na zamieszczanie, odtwarzanie, publikowanie i pobieranie wysokiej jakości filmów w sieci.

Badania mówią o tym, że te zmiany równolegle dotyczą funkcji poznawczych człowieka, czyli tego jak odbieramy rzeczywistość. Udowodniono, że w obecnych czasach, za sprawą dużej ilości czasu spędzanego na przeglądaniu filmów i grafik w sieci, dużo szybciej rozwijają się obszary w mózgu odpowiedzialne za tzw. inteligencję wizualną.

minut dziennie średnio spędzają ludzie na przeglądanie materiałów VIDEO w sieci

minuty dziennie średnio przeznaczane są przez ludzi na przeglądanie portali społecznościowych

Amerykańskie źródła podają, że ludzie spędzają  w ciągu dnia więcej czasu na oglądaniu video w sieci ( średnio 1h i 55 min) niż na portalach społecznościowych (średnio 1h 44 min).

%

marketingowców w USA zwiększa budżet na kontent VIDEO

Z tego powodu w najbliższym czasie 68% amerykańskich marketingowców zamierza zwiększyć budżety na produkcje materiałów video.

Na tym przykładzie można stwierdzić, że także i w Polsce materiały filmowe staja się centralną częścią działań marketingowych firm, którym zależy na zaangażowaniu przyszłych i obecnych klientów.